![]() |
DLR Oberpfaffenhofeni teaduslinnak Müncheni külje all vana erilennuvälja kõrval (foto: DLR). Vasakul all asuvad Oberpfaffenhofen ja Wessling, paremal üleval minu praegune kodulinn Gilching. |
Siinne radarkaugseire instituut on üks maailma tugevamaid. See on ka peamine põhjus, miks ma DLR-is olen. Käesoleva uurimisvisiidiga üritan siinse teadusrühma abiga välja töötada metoodikat rohumaade parameetrite hindamiseks X- ja C-laineala tehisava-radari mõõtmistest. Kui meie töö õnnestub saavad (suur-)talunikud oma valdustel satelliitseire abil paremini silma peal hoida. Ka PRIA saab toetuste maksmise järelvalve korraldatud senisest hoopis väiksema arvu inspektorite abiga, sest suure osa eeltööd saab juba arvuti taga ära tehtud. Otsime vastuseid küsimustele: kuidas hinnata rohu kõrgust ja biomassi ning tuvastada niidetud rohumaade alasid radarimõõtmiste abil?
Esimesed kaks nädalat on läinud kiiresti. IDL-i programmeerimiskeskkonda sisse elamine, enda 2012 aastal kirjutatud programmide uuesti kasutusele võtmine ja ümberkohandamine. Palju tööd on veel ees ning aega tööd lõpetada on jäänud ainult 4 nädalat. Esimesed tulemused on õnneks lootustandvad, 2013 Rannu andmestiku esialgne analüüs näitab, et niidetud alasid saab TerraSAR-X kahe polaristatsiooniga HH/VV mõõtmistest tuvastada isegi paremini, kui 2011 Matsalu eksperimendi põhjal tundus. RADARSAT-2 andmete analüüs on veel ees, lootused on üleval...
Lisaks olen kaugtööna panustanud meie linnastumise jälgimise idee (Copernicus Urban Development Analyser - CUDA) Horizon2020 uurimisprojekti taotluse kirjutamisse. Taotlus on peaaegu valmis, ainult 2 viimast nädalat tööd veel.
Aitäh Karlisele CUDA taotluse kirjutamisega aitamise eest. Aitäh Annile rohumaade välitööde andmetöötluse eest ning loomulikult Silver Traadile CUDA taotluse kirjutamise vedamise eest.
Head algavat töönädalat. Olge valvel!:-)
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar